- Eurobasket 2017 -

AK: Bobi dominirao, Srbija sigurna protiv Italije

Reprezentacija Srbije pobedila je Italiju sa 73:65 u prvom meču na tradicionalnom "Akropolj kupu".

PT
Getty Images

Italija - Srbija 65:73 (24:22, 14:18, 19:18, 14:9)

sastavi:

Srbija: Mačvan 5, Bogdanović 10, Lučić 12, Milosavljević 2, Birčević 0, Štimac 6, Micić 6, Gudurić 3, Jović 2, Kuzmić 6, Marjanović 21

Italija: Heket 5, Dela Vale 0, Belineli 20, Aradori 11, Filoj 6, Bilja 0, Meli 6, Paskolo 2, Ćervi 2, Ćinaćrini 0, Abas 0, Baldi Rosi 0, Burns 4, Datome 9

Izabranici Aleksandra Đorđevića od sredine treće četvrtine preuzeli su kontrolu nad mečom i na kraju zasluženo slavili.

"Orlovima" je ovo bila sedma pobeda na pripremnim mečevima u isto toliko mečeva.

Ceo meč prošao je o serijama i izjednačenoj igri. Bobi je od starta dominirao pod obručima, pre svega jer Italija nema kvalitetne centre.

Odlučujući trenutak desio se posle tajm-auta Aleksandra Đorđevića u trećoj četvrtini. Italija je tada imala prednost od +7 (49:42), međutim usledila je serija našeg tima od 17:7.

U poslednjoj deonici Bogdanović i centar Detorita su odigrali na nivou, pa je Srbija došla do pobede. U timu Srbije nije bilo Branka Lazića, Nemanje Nedovića i Marka Simonovića.

Starsport
Starsport

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Boban Marjanović sa 21 poenom, a pritom je imao i osam skokova.

U poraženom sastavu Marko Belineli je bio bolji od ostalih sa 20 poena.

Dan kasnije, u istom terminu, sledi meč protiv Gruzije, a u petak, od 20 sati, na programu je meč protiv domaćina Grčke.

Po završetku takmičenja ekipa Aleksandra Đorđevića vraća se u Beograd, gde će trenirati do polaska u Istanbul, koji je zakazan za 30. avgust.

Okršaj domaćina i Gruzije na programu je od 20 časova.

Evropsko prvenstvo na programu je od 31. avgusta do 17. septembra.

IV četvrtina

StarSport
StarSport

40' Do kraja meča Italija nije uspela da zapreti našem timu, pa je Srbija zasluženo došla do trijumfa.

38' Vladimir Štimac pogađa zicer i tako donosi mir u naš tim, 71:63.

36' Filoj kažnjava lošu odbranu naše selekcije pa tako na četiri ipo minuta do kraja meča prednost "Orlova" iznosi 69:63.

35' Dosuđena je namerna greška nad Vladimirom Lučićem koji je pogodio bacanja pa je sada +9 za naš tim, 69:60.

34' Marko Belineli nastavio je sa odličnom partijom pa tako smanjuje ponovo zaostatak.

33' Dvadeset i prvi poen Bobana Marjanovića. Posle pogotka Datomea, uzvratio je Bobi, pa je tako ponovo +8, 66:58.

32' Raspoloženi Bogdanović nastavlja da pogađa. Ovoga puta bio je precizan van linije 6,75, 64:56.

31' Prve poena u poslednjoj četvrtini za Srbiju postiže Bogdan Bogdanović, pa je sada plus 5 za "Orlove", 61:56.

III četvrtina

Starsport
Starsport

30' U poslednjem minutu videli smo pogotke na obe strane, pa je četvrtina završena rezultatom 59:56.

29' Posle novog koša Marjanovića (19), Pjetro Aradori uzvraća pogođenom trojkom, 54:54. Ništa manje nismo dobili ni od Bogdanovića koji uzvraća istom merom, 57:54.

27' Vladimir Lučić pogodio je takođe sa linije za slobodna bacanja, a potom Bobi ubacio 17 poena za vođstvo, 52:51.

26' Milan Mačvan je pogodio sa linije za slobodna bacanja, a potom i Boban Marjanović, jedno od dva, 48:49.

25' Trojku pogađa i Luiđi Datome, pa tako Italija dolazi do maksimalnih +7, 42:49. Serija Italije prekinuta je trojkom Vladimira Lučića, 45:49.

24' Posle trojke Marka Belinelija, usledio je još jedan pogodak van linije 6,75, samo je sada Heket ubacio loptu kroz obruč, 42:46.

23' "Orlovi" su dosta sporo otvorili drugo poluvreme, pa tako tek posle dva ipo minutu dolaze do koša. Kuzmić je bio fauliran pri šutu, što je odvelo na liniju za slobodna bacanja – pogodio je oba za vođstvo Srbije 42:40.

21' Italija dolazi do izjednačenja preko Nikolo Melija koji postiže šest poen, 40:40. Na drugoj strani Milan Mačvan nije uspeo da pogodi za tri poena.

II četvrtina

StarSport
StarSport

40' U poslednjem minutu nije bilo pogodaka, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 40:38 za Srbiju.

19' Belineli nastavlja da "teroriše" naš koš i pogađa novu trojku, odnosno svoj 13 poena, 36:36. U igru se vratio Marjanović, koji koristi svoju visinu i postiže 14 poen, 40:38.

17' Posle koša naturalizovanog Italijana Burnsa, koš postiže Vladimir Lučić za 34:33. MONSTRUOZNO kucanje Vladimira Lučića, koji na asistenciju Jovića "kompletira" "alej-up".

16' Posle asistencije, igrač Fenerbahčea postiže i trojku kojom Srbija dolazi do prednosti, 32:30.

14' "Orlovi" sjajno kombinuju, pa tako na asistenciju Gudurića u listu strelaca se upisuje i Vladimir Štimac, 29:27. Belineli je najrspoloženiji igrač kod Italije i posle njegove trojke izabranici Etorea Mesine dolaze do prednosti, 29:30.

13' U narednom napadu, Vasilije Micić gubi loptu, a na drugoj strani Danijel Heket pogada uz faul i donosi novu prednost "Azurima", 24:26. Ipak, plejmjeker Žalgirisa se iskupio na drugoj strani i pogodio trojku, 27:26.

12' Prva dva minuta igre otvorena su dosta sporo, a Srbija uspeva da izjednači na 24:24.

I četvrtina

StarSport
StarSport

10' Četvrtina je završena koševima Bogdana Bogdanovića. Italijani posle prvih deset minuta igre imaju prednost od dva poena, 22:24.

9' Posle trojke Filoja, Luiđi Datome pogađa za dva poena i tako donosi +4 "Azurima", 18:22.

8' Marko Belineli postiže sedmi poen i donosi prednost Italijanima, 17:15, ali na drugoj strani već uzvraća Boban Marjanović koji pogađa uz faul i tako vraća prednost našem timu.

6'Sjajni Boban Marjanović postiže svoj osmi poen na meču, 14:13. Jović je sjajno prošao i asistirao centru Detroit Pistonsa.

4' Posle trojke Vasilija Micića naša reprezentacija dolazi do prednosti od 11:9. U narednom napadu, Belineli je izvukao faul pri šutu i izjednačio na 11:11.

3' – Marko Belineli upisuje prve poene, uz dosta sreće, trojkom iz kornera, a tada kreće mini-serija 'Azura' za totalni preokret. Međutim, ponovo Bobi pravi velike probleme odbrani rivala, a sada uspešno realizuje – 8:7.

1' – 'Orlovi' su već u prvom napadu odigrali veoma lepu akciju, lopta je na kraju stigla do Bobana Marjanovića, koji pogađa oba bacanja posle grubog faula. Pokušao je Luiđi Datome da pogodi trojku na drugoj strani, da bi Marjanović lako pokupio njegov promašaj, a Mačvan pogodio uz novi faul, ali ne i dodatno bacanje – 5:0.