Braten osvojio mali Kristalni globus u slalomu

Norveški skijaš Lukas Braten osvojio je mali Kristalni globus u slalomu, pošto je na poslednjoj trci sezone u finalu Svetskog kupa u Soldeu osvojio drugo mesto.

Izvor: Tanjug

Švajcarac Ramon Zenhojzern pobedio je na današnjoj trci u Soldeu, pošto je ostvario vreme od minut, 54 sekunde i 87 stotinki.

Braten je osvojio drugo mesto, a za pobednikom je kasnio šest stotinki. Treći je bio još jedan Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je za švajcarskim skijašem zaostao 63 stotinke.

Braten je osvojio prvo mestu u slalomu sa 546 bodova, dok je Kristofersen drugi sa 494.

Prvo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa i veliki Kristalni globus osvojio je Švajcarac Marko Odermat sa 2.042 boda. On je osvojio male Kristalne globuse u veleslalomu i superveleslalomu.

Drugo mesto u generalnom plasmanu Svetskog kupa pripalo je Norvežaninu Aleksanderu Amotu Kildeu sa 1.340, dok je treći bio Kristofersen, koji je osvojio 1.154 boda.