Lanišek najbolji u kvalifikacijama na maloj skakonici

Slovenački ski skakač Anže Lanišek pobednik je večerašnjih kvalifikacija na maloj skakaonici na Svetskom prvenstvu na slovenačkoj Planici.

Izvor: B92, Beta
EPA-EFE/Grzegorz Momot

Lanišek je u kvalifikacijama skočio 98 metara i sa 141,6 bodova zauzeo prvo mesto.

Drugi rezultat je ostvario Austrijanac Štefan Kraft sa preskočenih 97,5 metara, odnosno sa 137,4 boda, dok je treće mesto zauzeo domaći takmičar Timi Zajc (99 metara, 137,1 bod).

Vodeći u generalnom plasmanu Svetskog kupa Norvežanin Halvor Egner Granerud zauzeo je šesto mesto (134,1 bod), a aktuelni svetski prvak Poljak Pjotr Žila je kvalifikacije završio na 10. mestu (129,4 boda).

Plasman na finalno takmičenje ostvarilo je 50 takmičara, a borba za medalje na maloj skakaonici na programu je sutra od 17.00.