Odermat osvojio mali Kristalni globus u veleslalomu

Švajcarski skijaš Marko Odermat osvojio je mali Kristalni globus u veleslalomu, pošto je drugi put zaredom slavio u trci Svetskog kupa u Kranjskoj Gori.

EPA-EFE/ANTONIO BAT

Odermat je posle jučerašnje pobede zabeležio i 11. ovosezonski trijumf vremenom od 2:20,91 minut.

Švajcarac je napravio grešku u gornjem delu staze, ali je u nastavku ostao smiren i pobedio ispred Norvežanina Henrika Kristofersena (0,32 sekunde zaostatka).

Na pobednički podijum se popeo i Francuz Aleksi Panturo, koji je za Odermatom zaostao 0,70 sekundi.

Odermat je trku pre kraja obezbedio drugi uzastopni mali Kristalni globus u veleslalomu, pošto na prvom mestu ima 740 bodova, odnosno 160 više od drugoplasiranog Kristofersena.

Švajcarski skijaš je juče osigurao i veliki Kristalni globus, a takođe je osvojio i mali Kristalni globus u superveleslalomu.

Na vodećem mestu generalnog plasmana ima 1.826 bodova, drugi je ;Norvežanin Aleksander Omot Kilde (1.240), a na trećem mestu je Kristofersen (1.014).

Skijaše od 15. do 19. marta očekuje završno takmičenje Svetskog kupa u Andori.