Robinson za 0,05 sekundi brža od Šifrin u veleslalomu u Zeldenu

Novozelanđanka Alis Robinson pobedila je u prvoj ovosezonskoj trci skijaškog Svetskog kupa, u veleslalomu u austrijskom Zeldenu.

SNIzvor: B92, Beta
Photo by Alexis Boichard/Agence Zoom/Getty Images

Robinson je trku završila rezultatom 2:17,36 minuta i bila je brža od velikog favorita Amerikanke Mikaele Šifrin za 0,05 sekundi.

Aktuelna šampionka Šifrin je bila prva posle prve vožnje sa 0,14 sekundi prednosti nad 17-godišnjom Novozelanđankom.

To je prva pobeda za Robinson u Svetskom kupu. Francuskinja Tesa Vorli zauzela je treće mesto sa 0,36 sekundi za pobednicom.

Norvežanka Mina First Holtman bila je četvrta, a peto mesto pripalo je Italijanki Federiki Brinjone. Robinson, koja radi sa bivšim trenerima Lindzi Von, u februaru je osvojila titulu na juniorskom Svetskom prvenstvu u veleslalomu.

"Bila sam pomalo nervozna i pokušavala sam da se smirim, da uživam u svemu", rekla je Robinson o svojoj drugoj vožnji.

Tokom prve vožnje Austrijanka Bernadet Šild je pala, zbog čega je helikopterom prevezena u bolnicu. Ona je najverovatnije povredila levo koleno.

Takmičenje slalomaša održaće se u nedelju u Zeldenu.