Zvezda kroz dramu do polufinala

Vaterpolisti Crvene zvezde igraće u polufinalu LEN Kupa Evrope.

MSIzvor: B92
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Crveno-beli su remizirali sa moskovskim Dinamom 10:10 u Beogradu i prošli među četiri najbolja tima zbog pobede 11:8 u prvom meču.

Izabranici Aleksandra Filipovića će se tako za finale boriti sa mađarskim OSC-om, koji je izbacio Sabadelj uprkos porazu 12:10 (prvi meč 17:11).

Velika prednost iz Moskve umalo nije sputala Crvenu zvezdu, što se videlo u uvodu kada je Dinamo stekao 5:0, bez primljenog gola u prvoj deonici.

Očajna prva četvrtina trgla je domaćina i na odmor na otišao sa -3, ali u dvoboj egalu, da bi se u nastavku potpuno vratio.

Zvezda se već vratila u trećem minutu nastavka (5:5), a onda je morala da juri dva gola minusa i strepi do kraja, pošto je isti zaostatak imala na dva i po minuta pre kraja.

Ipak, prolaz i remi doneli su Ivan Basara i Veljko Tankosić, koji je meč završio sa tri gola, jedan više od Gavrila Subotića.

Na drugoj strani Kiril Rustamov je postigao tri, a po dva Ilja Šejn, Aleksej Bugarčuk i Alej Balakirev.