Ništa od iznenađenja – Mađarska "slomila" Crnu Goru!

Muška vaterpolo reprezentacija Mađarske plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Budimpešti.

MTIzvor: B92
Photo by Maddie Meyer/Getty Images

Oni su u polufinalu savladali selekciju Crne Gore sa 10:8 i u meču za titulu kontinentalnog prvaka igraće protiv Španije.

"Ajkule" nisu uspele da naprave novo iznenađenje i da posle eliminisanja svetskog šampiona sa turnira izbace i domaćina.

Crna Gora je dobro počela ovaj susret i prvi kvartal rešila u svoju korist, 2:1.

Ipak, naši severni susedi su se u drugoj četvrtini probudili, napravili mini seriju i preokrenuli rezultat.

Ispostaviće se da je ovaj dobar interval Mađarske prelomio ovaj duel, pošto su ekipe u drugom poluvremenu "podelile" po kvartala. Mađari su dobili treći period i činilo se da će rutinski privesti meč kraju.

Ipak, u završnici susreta Crna Gora preko Pjesivca i Radovića prilazi na gol zaostatka, ali to je bilo sve od njih. Varga postiže gol i odvodi svoju ekipu u veliko finale.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je upravo Varga sa četiri pogotka, dok je Zalanki dodao dva. U ekipi Crne Gore najbolji je bio Đuro Radović as tri pogotka.

U finalu će igrati Mađarska i Španija, dok će se za bronzu boriti Hrvatska i Crna Gora.