Kraj neverovatnog Alkarasovog niza VIDEO

Porazom u prvom kolu Astane najbolji teniser planete Karlos Alkaras prekinuo je neverovatan niz.

LNIzvor: B92

* Nadal i Alkaras uradili nešto što niko nije 22 godine

* Novi debakl dvostrukog Grend slem finaliste VIDEO

Alkaras je, naime, do ovog meča u svih 62 duela ove sezone osvojio barem jedan set.

To nije uspeo da uradi u Astani, pošto ga je David Gofan u potpunosti nadigrao sa 7:5, 6:3.

Alkarasu je to bio drugi poraz od osvajanja US opena kada je postao i prvi teniser planete, nakon što ga je u Dejvis kupu savladao Ože-Alijasim.

Poslednji poraz u dva seta doživeo je 4. novembra prošle godine na Mastersu u Parizu, kada je od njega bolji bio domaći teniser Ugo Gaston sa 6:4, 7:5, nakon preokreta u drugom setu od 1:5.

Gofanu, sa druge strane, ovo je bila treća pobeda u karijeri protiv nekog "broja 1", nakon što je pobedio Rafaela Nadala 2017. i 2020. godine.

Ovakvom ishodu kumovao je jako loš meč 19-godišnjaka iz Mursije, s obzirom da je imao samo 15 vinera i čak 34 neiznuđene greške.

Gofan je bio dosta bolji sa 19 vinera i 23 greške, a dobru igru moraće da ponovo i drugom kolu Astane, turnira iz serije 500, protiv Adrijana Manarina.

Podsetimo, u Astani igra i Novak Đoković koji u sredu igra duel prvog kola protiv Čileanca Kristijana Garina.