Veliko iznenađenje – Hrvatska vodi protiv Italije

Hrvatski teniser Borna Gojo doneo je prednost Hrvatskoj u prvom meču četvrtfinalnog duela sa Italijom u Dejvis kupu.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Hrvat je savladao Lorenca Sonega 2-1 (7:6, 2:6, 6:2).

U prvom setu gledali smo taj-brejk, a pre njega je Sonego imao veliku šansu za brejk i set loptu na 6:5 za njega i 30:30, kada je zicer izbacio u aut.

Gojo je lako dobio taj-brejk 7:2 – igrao je sjajno i imao je malo sreće kod poslednjeg poena, kada je loptica zakačila mrežu.

Stigao je furiozan odgovor Lorenca Sonega, koji je sa dva brejka u drugom setu lako stigao do izjednačenja i osvojio ga je rezultatom 6:2.

Otišlo se u odlučujući set, gde Gojo pravi brejk pri rezultatu 2:1 i dolazi do 4:1.

Pri rezultatu 4:2 je Sonego imao dve brejk šanse da se vrati, ali je Gojo sjajnim servisima poništio obe. Gojo je izbacio jedan forhend u aut i Sonego je došao do treće brejk lopte u ovom gemu, a ponovo je dobrim servisom neutralisao brejk šansu Hrvat.

Proekrenuo je gem i osvojio ga.

Do kraja je održao brejk prednosti i slavio.

Drugi singl igraju Marin Čilić i Janik Siner.

Pobednik ovog duela igraće protiv boljeg iz susreta Srbije i Kazahstana.

Prvi meč između naše reprezentacije i Kazahstana na programu je u utorak od 16:00.