Rubljov lagano do trećeg kola

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u treće kolo Mastersa u Monte Karlu.

Z.K.Izvor: B92

On je u meču druge runde pobedio Italijana Salvatorea Karuza, 6:3, 6:2.

Meč na centralnom terenu kompleksa u Monte Karlo kantri klubu trajao je 68 minuta.

Rubljov je od početka diktirao tempo, Karuzo je bio vidno van ritma, a često je imao zamerke i na odluke sudije sa kojim se par puta raspravljao.

U početnom setu, šesti nosilac je načinio jedan brejk, i to u drogom gemu pa je posle 35 minuta imao set, 6:3.

U drugom je dva puta oduzeo servis Italijanu, u trećem i petom gemu i potom je lako stigao do pobede, iako je Karuzo u osmom gemu imao dve brejk lopte.

Rubljov će u trećem kolu igrati protiv boljeg iz susreta Amerikanca Tomija Pola i devetog nosioca, Španca Roberta Bautiste Aguta.

"Zadovoljan sam svojom igrom. Nisam mnogo trenirao na šljaci pre turnira. Karuzo je igrao kvalifikacije, duže je na šljaci. Moram da budem zadovoljan što sam sve završio nu dva seta", rekao je Rus po završetku meča.