Cicipas i Rubljov za titulu u Hamburgu

Ruski teniser Andrej Rubljov i Grk Stefanos Cicipas igraće u finalu turnira u Hamburgu.

LNIzvor: B92
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Rubljov je neočekivano lako savladao Kaspera Ruda, posle manje od sat i po vremena – 6:4, 6:2.

Ključni detalj prvog seta je bio kada je Rud propustio dve vezane brejk šanse i dopustio protivniku da ode na 5:3.

U drugom setu Rubljov je odlično čitoa servise Norvežanina, napravio mu čak tri brejka i zasluženo se plasirao u finale.

Cicipas je sa 2-1 u setovima, posle dva sata i 11 minuta, savaldao Čileanca Kristijana Garinsa (7:5, 3:6, 6:4).

U prvom i drugom setu viđena je velika borba i zasluženo se otilo u treći.

Tu su serveri bili poprilično sigurni, ali se ključni detalj desio u petom gemu kada je viđena prva i jedina brejk lopta.

Rubljov u nedelju u Hamburgu igra za svoju petu, a Cicipas za šestu titulu u karijeri. U međusobnim susretima obojica su pobedili po jednom.