Olga Danilović zaustavljena u kvalifikacijama za Rolan Garos

Olga Danilović, talentovana srpska teniserka, poražena je od Renate Sarasue u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garosa.

PTIzvor: B92
(Photo by George Wood/Getty Images)

Danilovićeva, 175. teniserka sveta, izgubila je posle velike dvočasovne borbe u tri seta – 3:6, 6:4, 6:3.

Srpska tenisera odlično je otvorila meč i posle dvadesetak minuta imala je 4:0. Do kraja seta održala je prednost brejka i rezultatom 6:3 povela 1-0.

I drugi period igre Danilovićeva je krenula brejkom, s tim što je ovoga puta Meksikanka odmah uzvratila. Do desetog gema nismo videli brejk, a onda je Olga malo popustila i Sarasua je to iskoristila, 6:4.

Teniserka iz Meksika bolje je startovala treći set povevši sa 3:0, ali Danilovićeva je uspela da se vrati u šestom gemu je servirala za 3:3. Ipak, nije uspela da dođe do izjednačenja, te je Sarasua napravila novi brejk.

Do kraja je uspela da ga održi i posle dva sata i 22 minuta pobedila je našu teniserku.