Poraz Kecmanovića, pobeda Marija

Srpski teniser Miomir Kecmanović ispao je sa turnira u Moskvi, dok je dalje proša Endi Mari u Antverpenu.

LNIzvor: B92
Photo by Lintao Zhang/Getty Images

Kecmanović je doživeo poraz od Francuza Žeremija Šardija u dva seta – 6:3, 6:4.

Njemu je koncentracija pala samo u jednom trenutku u prvom setu, kada je pretrpeo brejk koji je Šardi sačuvao do kraja meča.

U drugom setu viđen je identičan scenario. Kecmanović opet nije dobro riternirao, što govori podatak da niej stvorio nijednu brejk loptu tokom celog meča, a tokom servisa je na trenutak pao.

To je bilo dovoljno Šardiju da iskoristi jedinu brejku loptu i nešto kasnije završi meč i plasira se u četvrtfinale, gde će mu protivnik biti bolji iz duela Karlović – Čilić.

Mari je nastavio sa pobedama eliminisavši Urugvajca Pabla Kuevasa u osmini finala Antverpena – 6:4, 6:3.

Mari je treći put u nizu pobedio Kuevasa, a za to mu je bilo potreno jedan čas i 25 minuta.

On je dominirao na servisu tokom prvog seta, a Urugvajac je imao sreće da pretrpi samo jedan brejk.

U drugom setu Kuevas je pripretio, odmah na početku, ali propustio četiri šanse da oduzme servis rivalu.

Par gemova kasnije Mari je to kaznio, napravio brejk i rešio meč.

U četvrtfinalu Britanac, nekada svetski "broj 1", igraće protiv Rumuna Marijuša Kopila.