Lajović lako sa Rusom za četvrtfinale Umaga

Srpski teniser Dušan Lajović pobedom je startovao turnir u Umagu.

LNIzvor: B92
Photo by Matthias Hangst/Getty Images

Lajović je u osmini finala savladao Rusa Andreja Rubljova sa 2-0 u setovima, posle nešto više od jednog časa borbe (6:4, 6:3).

Dušan je napravio brejk na samom startu, poveo sa 3:0 i imao priliku da ode na još veću prednost. Ipak, popustila je koncentracija, Rubljov se vratio i izjednačio na 3:3.

Ključni momenat meča desio se u desetom gemu prvog seta, kada je Lajović spasao gem loptu, došao do prve set lopte i ritern vinerom okončao taj deo igre.

Četvrti nosilac turnira u Umagu je brejkom započeo i drugi set. Tu prednost je održavao sve do kraja, kada je u poslednjem gemu meča od 0:30 osvojio četiri poena zaredom i završio duel.

Srpski teniser je bio slobodan u prvom kolu, a u četvrtfinalu protivnik će mu biti bolji iz okršaja Slovenca Aljaža Bedenea i Italijana Janika Sinera.