Srbi u Evropi: Maksimovićev prvenac, Matić dominirao na "Gudisonu", Tadić u padu forme

Proteklog vikenda od srpskih reprezentativaca jedino je mrežu zatresao vezista Hetafea Nemanja Maksimović.

MS
EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Zlatni orlić sa Novog Zelanda, koji je dao i odlučujući pogodak u tadašnjem finalu protiv Brazila (2:1) u finišu drugog produžetka, doneo je tri boda ekipi iz predgrađa Madrida na Maljorki (1:0).

Lepo je sačekao centaršut i glavom postigao prvenac u ovoj sezoni.

Vikend iza nas obeležile su još dve asistencije srpskih fudbalera, Aleksandar Kolarov je to učinio na gostovanju Kaljariju u pobedi Rome (4:3), a Nemanja Matić u remiju Evertona i njegovog Mančester junajteda (1:1) na Gudisonu.

Inače, Matić je bio jedan od najboljih igrača na terenu i još jednom pokazao da igra u odličnoj formi.

Iza nas je i završen "večiti" derbi u kome su reprezentativci Crvene zvezde Marko Gobeljić i Milan Rodić, kao i Partizanov Nemanja Miletić, sačuvali mrežu u dosadnoj utakmici bez golova.

Golmani:

Marko Dmitrović (Eibar) – Posle "petice" od Barselone presedeo je na klupi Eibara u pobedi nad Levanteom (3:0)

Predrag Rajković (Rems) – odlično branio za dobar remi Remsa u gostima Monaku (1:1)

Defanzivci:

Aleksandar Kolarov (Roma) – igrao 90 minuta i upisao asistenciju u trijumfu Rome u Kaljariju (4:3)
Nikola Milenković (Fiorentina) – odložen meč protiv Udinezea
Nikola Maksimović (Napoli) – odigrao 90 minuta za Napoli protiv Torina (2:1)
Matija Nastasić (Šalke) – igrao 90 minuta u novom ubedljivom porazu Šalkea, sada u Kelnu (3:0)
Miloš Veljković (Verder) – odložen meč protiv Ajntrahta iz Frankfurta
Stefan Mitrović (Strazbur) – kapiten Strazbura slabo odigrao u porazu od Monpeljea (3:0)
Branislav Ivanović (Zenit) – na otvaranju drugog dela sezone sa kapitenskom trakom sačuvao mrežu protiv moskovske Lokomotive, uz žuti karton
Uroš Spajić (Krasnodar) – zbog povrede propustio pobedu Krasnodara nad Ufom (2:0)
Antonio Rukavina (Astana) – na klupi presedeo meč Astana - Kaisar (1:0)
Milan Rodić (Crvena zvezda) – odličan u "večitom" derbiju pre povrede u 74. minutu protiv Partizana (0:0)
Marko Gobeljić (Crvena zvezda) – odigrao 90 minuta u derbiju.
Nemanja R. Miletić (Partizan) – odigrao 90 minuta u derbiju.

Vezni red

Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Nemanja Matić (M. Junajted) – jedan od najboljih igrača na terenu u remiju Evertona i Junajteda (1:1), asistent za gol Fernandešu
Luka Milivojević (Kristal Palas) – zbog prehlade presedeo na klupi za Kristal Palas u pobedi u Brajtonu (1:0)
Sergej Milinković-Savić (Lacio) – zapažen za 90 minuta u trijumfu Lacija nad Bolonjom (2:0) za prvo mesto u Seriji A
Saša Lukić (Torino) – jedan od boljih igrača Torina u porazu u Napulju (2:1)
Darko Lazović (Verona) – klub mu nije igrao za vikend.
Filip Đuričić (Sasuolo) – klub mu nije igrao za vikend.
Marko Grujić (Herta) – na klupi gledao kako je Herta uspela da izvuče remi posle tri gola zaostatka protiv Fortune Diseldorf (3:3)
Filip Kostić (Ajntraht) – odloženo sa Verderom
Mijat Gaćinović (Ajntraht) – odloženo sa Verderom
Radosav Petrović (Almerija) – nije bio u protokolu
Nemanja Gudelj (Sevilja) – ušao u igru u 32. minutu i pružio solidnu partiju u trijumfu nad Osasunom (3:2)
Nemanja Maksimović (Hetafe) – golom doneo pobedu na Maljorki (1:0)
Nemanja Radonjić (Marsej) – povređen.
Dušan Tadić (Ajaks) – ponovo slabo odigrao, sada u porazu od AZ Alkmara (2:0)
Ljubomir Fejsa (Alaves) – 90 minuta remiju sa Leganesom (1:1), uz žuti karton
Andrija Živković (Benfika) – van tima.
Adem Ljajić (Bešiktaš) – presedeo na klupi u pobedi u Alanji (2:1)

Napad

Aleksandar Mitrović (Fulam) – nije dao gol Prestonu (2:0), na šta nas je navikao u poslednje vreme
Luka Jović (Real Madrid) – izostao iz protokola za El Klasiko sa Barselonom (2:0)
Dušan Vlahović (Fiorentina) – odložen meč protiv Udinezea
Andrija Pavlović (APOEL) – igra derbi sa Omonijom u ponedeljak od 18 sati
Milan Pavkov (Crvena zvezda) – presedeo na klupi derbi
Aleksandar Prijović (Al Itihad) – van tima
Uroš Đurđević (Hihon) – ušao u 60. minutu u porazu na gostovanju Ponferadini (1:0)