Teodor Džejms Volkot rođen je 16.marta 1989. godine u Stenmoru u severo-zapadnom Londonu. Mladi engleski fudbaler prve fudbalske korake napravio je nešto južnije u Njuberiju. Za lokalni tim u kome je igrao jednu sezonu postigao je preko sto golova na 35 utakmica. Već kao 14-godišnjak potpisao je sponzorski ugovor sa Nike-om. Teo u sebi ima i jamajčanske krvi, po ocu Donu i zajedno sa njim veliki je navijač Liverpula iako već četiri sezone igra za Arsenal. Na veliko iznenađenje engleske i svetsk fudbaleske javnosti Fabio Kapelo ga neće voditi na Svetsko prvenstvo u Južnu Afriku.
Iz Stenmora Volkot prelazi u Sautempton sa kojim u sezoni 2004/05 osvaja FA kup za omladince. Deo je istorije ovog kluba kao najmlađi fudbaler koji je izgrao iz rezervni i za prvi tim u zvaničnoj utakmici. Sa 16 godina postaje deo prvog tima Sautemptona i u Čempionšipu na 21 utakmici postiže četiri gola. Želeli su ga svi veliki engleski klubovi, a on je došao kod Arsena Vengera, januara 2006. Dolaskom u Arsenal Volkot je postao najskuplji fudbalski tinejdžer.
Sven Goran Erikson ga vodi u Nemačku na Svetsko prvenstvu, na opšte iznenađenje britanske javnosti. Prethodno je debitovao u prjateljskom meču sa Mađarskom, a Svetsko prvenstvo je ipak posmatrao sa klupe. U Premijer ligi debituje asstencijom u meču sa Aston Vilom 19. avgusta 2006. Nastupom protiv zagrebačkog Dinama u kvalifikacijama za LŠ postao je najmlađi igrač Arsenala koji je igrao na nekoj evropskoj utakmici. Neverovatan podatak je i da je Teo prvi gol u dresu Arsenala postigao u finalnom meču Karling kupa protiv Čelsija.
Kada je Anri otišao u Barselonu, Volkot uzima dres a brojem 14, po kome i on vremenom postaje prepoznatljiv. U svojoj trećoj sezoni u dresu “tobdžija” beleži i stoti nastup i postaje nezamenljiv na pozicijama desnog krila ili desnog polušpica. Posle Svetskog prvenstva novi selektor Gordog Albiona Stiv Meklaren vraća Volkota među svoje vršnjake u U21 reprezentaciju Engleske sa kojom 2009 postaje vicešampion Evrope.
Posle dve godine uspešnog igranje za mladu reprezentaciju Fabijo Kapelo mu ukazuje priliku prvo u meču sa Andorom, a potom i na gostavanju Hrvatskoj, na Maksimiru. To zagrebačko veče 10. septembra 2008. Volkot će pamtiti dok je živ, jer je postigao het-trik u pobedi svog tima od 4:1. Ta pobedda je možda bila ključna zaplasman Gordog Albiona na Mondijal.
Dva meseca kasnije povreda desnog ramena ga ja udaljila sa terena na šest meseci. Ipak i na kraju te sezone imao je učinak od 35 utakmica, uz 5 golova i 3 asistencije. Ove sezone vredan pamćenja je njegov gol protv Barselone na stadionu Arsenala u četvrtfinalu Lige šampiona.
Teo je u dugoj ljubavnoj vezi sa Melani Slejd. Njih dvoje su zajedno već četiri godine, a u upoznali su se u Sautemptonu.
Lionel Mesi, novi Maradona, najbolji fudbaler sveta u poslednjih godinu dana, neko od koga se najviše
Nikada u istoriji fudbala u Severnoj Americi jedan čovek nije bio simbol te igre, koliko je to Lendon
Ivica Olić imao je sjajnu debitantsku sezonu u Bajernu iz Minhena u kojoj je osvojio duplu krunu u Nemačkoj i
Ivan Vicelić, defanzivac Novog Zelanda, biće najiskusniji fudbaler ’ol-vajtsa’ na predstojećem
Jedna od najvećih dilema tokom nekoliko meseci pred Svetsko prvenstvo bila je da li će Sesk Fabregas
Jedno od najvećih imena koje će propustiti Mundijal u Južnoj Africi biće svakako (na radost srpskih
Šunsuke Nakamura je, pored Hidetošija Nakate, sigurno najpoznatiji i najuspešniji japanski fudbaler
Svetsko prvenstvo biće prvi put u istoriji održano u Africi, a selekcija sa tog kontinenta koja ima
Žoao Mutinjo je član sjajne portugalske generacije kojoj pripadaju i Nani i Miguel Veloso. Kapiten lisabonskog
| VESTI |
| Grupa D | ||||||||
|
1.
|
5:1 | 6 | ||||||
|
2.
|
2:2 | 4 | ||||||
|
3.
|
3:6 | 4 | ||||||
|
4.
|
2:3 | 3 | ||||||
Šakira Isabel Mebarak Ripol, kolumbijska pevačica i tvorac zvanične pesme Svetskog prvenstva u Južnoj Africi 2010.
...
Dalje
Kojo Kvadvo Asamoa je mlada fudbalska nada Gane. Rođen 9. septembra 1988. jedan je od najmlađih igrača koji su
...
Dalje
Evo jedne situacije. Izvodi se slobodan udarac u blizini linije šesnaesterca, strelac silovito zahvata loptu ...
Dalje