Hrvatska ispala sa SP, ali može u Pariz

Rukometna reprezentacija Hrvatske obezbedila je plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu 2024 godine, uskrativši za to učešće selekciju Srbije.

SSIzvor: B92
 EPA-EFE/Johan Nilsson

Hrvatska je u poslednjoj utakmici druge faze takmičenja savladala Bahrein rezultatom 43:32 (17:16) i osigurala mesto u prvih 10 timova Svetskog prvenstva.

Međutim, Hrvatima ova pobeda nije bila dovoljna za plasman u četvrtfinale Mundijala, jer je treća u Grupi 4 sa sedam bodova, jednim manje od Egipta, i dva od Danske.

Hrvati su ipak osigurali deveto mesto na šampionatu, ispred Slovenije.

Srbija, koja je mogla pobedom nad Holandijom od 13 razlike da preskoči Slovence, ostaće bez učešća, makar kroz mesta koja je nudilo Svetsko prvenstvo.

Svoju olimpijsku vizu pokušaće da pronađe kroz Evropsko prvenstvo.

Bahrein je u prvom poluvremenu održavao nadu Srbije jer je bio u egalu i rezultat je glasio 17:16.

Međutim, Hrvati u nastavku pojačavaju tempo i velikom serijom beže rivalu na 28:20.

Već tada je bilo jasno da će trijumfovati u ovom susretu, a do kraja je razlika postala dvocifrena.

Epitet najefikasnijeg igrača susreta podelili su Martinović i Glavaš sa po 11 golova, dok je Luca Cindrić ima osam pogodaka.

U poraženom sastavu Al-Sajad i Habib Naser su po šest puta zatresli mrežu.