Crna Gora osvojila bronzu na EP

Rukometašice Crne Gore osvojile su bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu.

MTIzvor: B92

One su u meču za treće mesto savladale Francusku rezultatom 27:25 i to posle produžetka.

Izabranice Bojane Popović su se tako revanširale Francuskinjama za ubedljiv poraz u grupnoj fazi (27:19).

Crna Gora je bila bliža pobedi u regularnom delu susreta, imala u nekoliko navrata +3, ali se Francuska nije predavala i u jednom momentu je i preokrenula.

Crnogorke su vratile prednost, Francuska je propustila u poslednjem minutu da opet izjednači, ali je novu šansu dobila posle greške Crne Gore u napadu.

Iz sedmerca su obezbedile dva produžetka po pet minuta, ali to je bilo sve od njih – bronza ide u Crnu Goru.

Crna Gora je tako ponovila rezultat iz Švedske 2016, dok zlato iz Beograda 2012. još uvek ostaje najveći uspeh u istoriji tamošnjeg rukometa.

Od 20.30 u finalu se sastaju Danska i Norveška.