Trileri u grupi B, Nemci maksimalni

Rukometaši Mađarske slavili su u neizvesnom meču protiv Portugala u okviru drugog kola grupe B.

EPA/Adam Warzawa

Obe ekipe su izgledale spremnije za ovaj, nego duel u prvoj rundi.

Portugal je bolje ušao u ovaj duel, ali se Mađarska ubrzo vratila i od 11. minuta meča vladao je rezultatski egal sve do kraja meča.

Sve se svelo na poslednjih pet sekundi kada je Dominik Mate postigao pobedonosni pogodak. On je ujedno bio i najefikasniji pojedinac na susretu sa osam golova.

U drugom susretu grupe B, Island je u takođe neizvesnom meču savladao Holandiju 29:28.

Nešto manje zanimljivo bilo je u grupi D.

Nemačka je savladalal Austriju 34:29. Odluka selektora Alfreda Gislasona da na turnir povede mlađe igrače se isplatila.

Tokom prvih 30 minuta je dominirao levi bek Sebastian Hejman, dok su u nastavku najbolja bila krila. Čak je i Til Klimpke dokazao da može da brani na najvišem nivou sa 14 odbrana.

Nemačka je na vrhu sa sva četiri boda, a u drugom susretu Poljska je bila bolja od Belorusije 29:20.