Norvežani odoleli Portugalu, remi Šveđana

Rukometaši Norveške i Portugala odigrali su uzbudljiv meč Grupe 3 u Drugoj fazi Svetskog prvenstva u Egiptu.

Z.K.Izvor: B92

Slavili su Norveženi sa 29:28 (16:14) i tako stigli i do druge pobede od starta šampionata.

Norvežani su na poluvremenu imali dva gola prednosti, ali su Portugalci nastavili da ih pritiskaju i meč je sve do samog kraja bio neivestan.

Norveška je u drugom delu najveću prednost imala od četiri gola (22:18), ali su Portugalci u finišu uspeli da smanje na samo gol zaostatka.

Ipak, odbrana Norvežana je odolela i tako su stigli do bodova.

Rezultati:
Švajcarska – Island 20:18
Francuska – Alžir 29:26
Portugal - Norveška 28:29

U prvom meču Druge faze u Grupi 4, Švedska - Belorusija bilo je nerešeno, 26:26 (11:15).

Belorusi su bili bolji u prvom poluvremenu, rešili su ga u svoju korist sa četiri gola razlike, ali su Šveđani u drugih pola sata nadoknadili minus.

Ovo je bio pvi remi Švedske posle dve pobede i drugi remi Belorusije na ovom šampionatu.

U timu Švedske, najefikasniji je bio Hampus Vane sa sedam, dok je Alfred Jonson postigao šest golova.

Kod Belorusije najefikasniji su bili Andrej Juriniok i Nikita Milipau sa po šest pogodaka.