Favoriti sigurni u pretposlednjem kolu Svetskog prvenstva

LNIzvor: B92
Photo by Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

* Svetsko prvenstvo u rukometu: Svi rezultati i tabele

Ženske rukometne reprezentacije Francuske, Danske i Mađarske ostvarile su pobede u četvrtom kolu Svetskog prvenstva.

U najzanimljivijem meču kola Grupe B, Francuska je savladala Nemačku sa 27:25.

Francuskinje su vodile tokom celog meča, imale i prednost od +5 u završnici, a na kraju zabeležile "tesnu" pobedu.

Najbolja kod pobednica je bila Grejs Zadi Deuna sa četiri gola, dok se kod gubitnica istakla Emili Bolk sa osam.

Reprezentacija Mađarske pobedila je Senegal sa 30:20.

Mađarice su napravile krupan korak ka plasmanu u drugu fazu i o tome će u poslednjem kolu odlučivati direktan duel protiv Rumunije.

Senegal je bio lak zadatak za favorita na ovom meču, pošto je već na poluvremenu bilo osam golova prednosti.

Greta Marton je imala pet golova u pobedničkom sastavu, dok je za poražene Amina Sanhare postigla šest.

Danska je upisala drugu pobedu na prvenstvu savladavši Brazil sa 24:18.

Dankinje su pobedom došle na korak od plasmana u drugu fazu, ali će im biti potrebna pobeda nad Francuskom u poslednjem kolu, dok su Brazile zvanično ispale.

Maltene sve vreme Danska je vodila, ali je Brazil uspeo da se približi i izjednači (16:16) sredinom drugog poluvremena.

Ipak, mesta i snage za preokret nije bilo, te su se Dankinje brzo "odlepile" na sedam razlike.

Bez promašaja sa 6/6 kod pobednika bila je Stine Jorgensen dok je gol više od pratioca u svojoj ekipi (5) imala Samara Vijera.