Vesti - Qatar 2022 -

Argentina posle penala zakazala duel sa Hrvatskom!

Reprezentacija Argentine savladala je Holandiju posle boljeg izvođenja penala sa 4:3 (2:2).

Izvor: B92 Holandija, Argentina

Od samog početka meča je Argentina nametnula svoj tempo, što se najbolje ogledalo u većem posedu lopte.

Holanđani su se "probudili" tek oko 20. minuta, kada su počeli nešto intenzivnije da napadaju gol rivala.

Možda i najbolja prilika u režiji "lala" viđena je u 24. minutu kada su Depaj i Bergvajn odigrali dupli plas, ali je završnica fudbalera Ajaksa bila loša.

U nastavku stvari u svoje ruke uzimaju Argentinci, koji posle sjajnog poteza Mesija, te vrhunske realizacije Molina, stižu do vođstva od 1:0.

Nastavili su Argentinci i u drugom poluvremenu da igraju svoju prepoznatljivu igru, te da zadaju protivniku probleme unutar kaznenog prostora.

Prva ozbiljnija prilika viđena je u 63. minutu kada je Mesi iz slobodnog udarca bio zamalo neprecizan.

Momenat iz 73. minuta obeležio je nesmotren start Denzela Damfrisa koji je na nedozvoljen način zaustavio protivnika unutar svog šesnaesterca.

Sudija je bez razmišljanja pokazao na belu tačku.

Lionel Mesi je namestio loptu, snažno šutirao uz desnu stativu i tako savladao golmana Holandije za velikih 2:0.

Činilo se da će Argentina rutinski otići u polufinale, sve dok udarac glavom Veghorsta u 83. minutu nije završio u mreži rivala.

Haos iz 88. minuta koji je nastao kada je Paredes napucao loptu u klupu Holandije, primorao je sudiju da meč produži čak 10 minuta.

"Specijal" koji su "lale" izvele u 111. minutu doneo im je izjednačenje vredno odlaska u produžetke - 2:2.

O akciji iz prekida ne treba trošiti reči, snimak sve govori.

Produžeci su nam doneli mnogo uzbuđenja na obe strane terena, od čega je najveće bilo pogođena stativa Enza Fernandesa iz 119. minuta, posle čega je postalo jasno da ćemo gledati penale.

Van Dajk i Berghaus su promašili prva dva penala za Holandiju, čime su "poklonili" Argentini ogromnu prednost.

Realizovani jedanaesterci Komajnersa, Veghorsta i De Jonga uneli su malo drame u penal seriju, ali radost "lala" nije dugo trajala.

Lautaro je u petoj seriji pogodio za 4:3 i tako odveo Argentinu u polufinale (pre njega pogađali Mesi, Paredes i Motiel).

Argentina će u polufinalu snage odmeriti sa Hrvatskom koja je posle penala savladala selekciju Brazila.