Vesti - Qatar 2022 -

Saudijska Arabija šokirala svet – Argentina izgubila od autsajdera!

Fudbaleri Saudijske Arabije šokirali su fudbalski svet pobedivši Argentinu 2:1 (0:1) posle preokreta na stadionu Lusail.

Izvor: B92 Argentina, Saudijska Arabija

Grupa C, I kolo:
Argentina – Saudijska Arabija 1:2 (1:0)
Mesi 10p – El Šefri 48, Al Davsari 53

Argentinac je dominirala u prvom poluvremenu, povela je već u desetom minutu preko Lionela Mesija iz penala.

Prvih 45 minuta obeležila su i tri poništena gola Argentincima, dva Lautara Martinesa, zbog ofsajd pozicija.

Sjajno je defanzivna linija Saudijske Arabije "lovila" argentinske napadače, rizikovala, ali se isplatilo.

Međutim, nisu Saudijci imali nijedan šut ka golu Argentine u prvom delu meča, pa se u nastavku susreta očekivao debakl.

Ali, dogodilo se suprotno, dogodila se jedna od najvećih senzacija u istoriji svetskih prvenstava.

Argentina (4-2-3-1): E. Martines – Taljfiko (Akunja 72'), Otamendi, Romero (L. Martines 59'), Molina – Paredes (Fernandes 59'), De Pol – Gomes (Alvares 59'), Di Marija, Mesi – L. Martines

S. Arabija (4-4-1-1): Al Ovais – Al Šarani, Al Boleahi, Tambakti, Abudulhamid – Al Davsari, Al Malki, Kano, Al Šehri – Al Faraž (Al Abed 45+4; Al Amri 89') – Al Buraikan (Asiri 89')

Već u 48. minutu Saudijci dolaze do šokantnog gola, El Šefri je sjajno matirao Emilijana Martinesa, nakon brzog proigravanja svojih saigrača posle ukradene lopte na sredini terena.

Nisu stigli Argentinci da se oporave od ovog šoka, kada je usledio još veći. Nakon jednog blokiranog šuta, lopta se odbija na levu stranu kaznenog prostora do Al Davsakija.

On "okreće" dvojicu igrača Argentine, potom vara i trećeg, a onda pored četvrtog šalje projektil u dalji gornji ugao i prelepim golom preokreće rezultat za apsolutu nevericu celog sveta.

Usledio je žestok pritisak Argentine u poslednjih pola sata meča, ali su "gaučosi" delovali pogubljeno i bezidejno.

Stratsvenom igrom Saudijci su sjajno zaustavljali pokušaje Mesija, Di Marije i Martinesa, a posbno je blistao golman Al Ovsari.

Odbrani je najbolje prilike rivala, šuteve Taljfika i dva udarca glavom, jedan Mesijev i drugi Alvaresov u nadoknadi vremena, te omogućio Saudijskoj Arabiji najveću pobedu u istoriji ove selekcije.