Zlatne medalje za Mikeca i Zarića u Budimpešti

Srpski reprezentativci u streljaštvu Brankica Zarić i Damir Mikec osvojili su zlatne medalje na "Masped kupu" u Budimpešti.

Izvor: B92, Beta

Zarić i Mikec su zlatne medalje osvojili u takmičenju vazdušnim pištoljem.

U finale se plasirao i Duško Petrov, koji je na kraju zauzeo sedmo mesto.

Zarićeva je u kvalifikacijama takmičenja pištoljem za dame zauzela četvrto mesto. Naša druga predstavnica, Jelena Todorović je ostala bez finala, na 15.mestu.

U finalu Zarićeva je bila bolja od Mađarice Sare Fabijan sa 16:4 u poenima.

U takmičenju vazdušnim pištoljem za muškarce imali smo trojicu predstavnika. Mikec je u kvalifikacijama „ubio“ odličnih 589 krugova. Duško Petrov je u finale ušao sa petog mesta, a Dimitrije Grgić je završio na 21. poziciji.

Mikec je u finalu pobedio Švajcarca Džejsona Solarija sa 16:10 u poenima.

Danas su održane eliminacije takmičenja u trostavu (3 puta 20 metaka). U sutrašnje kvalifikacije plasirale su se Andrea Arsović, Sanja Vukašinović i Marija Kolarević.