Istorijski uspeh srpskog biciklizma

Srpski reprezentativac Ognjen Ilić osvojio je 30. mesto na Svetskom prvenstvu u Australiji u disciplini individualni hronometar š

Izvor: B92

To je najbolji rezultat u istoriji našeg biciklizma, saopštio je Biciklistički savez Srbije (BSS).

Ilić je stazu dugu 34,2 kilometra prešao sa 3,16 minuta zaostatka iza Norvežanina Tobijasa Fosa koji je osvojio zlatnu medalju.

Drugo mesto pripalo je Švajcarcu Stefanu Kungu, dok je treći bio Belgijanac Tenk Evenpul.

Dvostruki šampion sveta u ovoj disciplini Italijan Felipo Gana bio je tek sedmi, a svetski broj jedan, Slovenac Tadej Pogačar zauzeo šesto mesto.

Srbija na SP u Australiji ima još dva takmičara Jelenu Erić, koja će voziti drumsku trku seniorki i Mihajla Stolića u konkurenciji juniora.

Ognjen Ilić će voziti i drumsku trku, jer naš najbolji biciklista Dušan Rajović uoči puta u Australiju dobio virus u Venecueli gde je pobedio u etapi "Vuelte Venecuela" zbog čega nije ni otišao na SP.