Srbija u finalu Svetskog prvenstva

Ženska juniorska reprezentacija Srbije igraće u finalu XXI SP 2021. u Roterdamu.

Izvor: B92, zvanični sajt

Juniorke Srbije će se drugi put u istoriji, a prvi put posle 2005. boriti za titulu svetskog prvaka. Srbija je večeras u Roterdamu, u drugom polufinalu, savladala Holandiju 3:1, po setovima 25:21, 17:25, 25:23 i 28:26, posle 97 minuta igre.

Srbija će sutra u finalu igrati protiv Italije od 17.30 časova. U prvom polufinalu, Italija je ppobedila Rusiju sa 3:0 (25:22, 29:27, 25:23).

Juniorke Srbije su odlično počele meč i imale prednost tokom čitavog prvog seta, koji su dobile sa 25:21.

Uzvratile su Holanđanke na isti način u drugom setu, pa nisu pomogle ni ismene Vladimira Vasovića. Holandija je drugi set dobila sa 25:17 i izjednačila na 1:1.

U trećem setu je viđena repriza prvog seta, pošto je Srbija bila dominantna tokom većeg dela seta, ali je Holandija pripretila u završnici i smanjila vođstvo Srbije na 22:21, a zatim izjednačila na 23:23.

Branka Tica je Srbiji donela set loptu – 24:23, a Isidora Kockarević realizovala napad za konačnih 25:23 i prednost Srbije od 2:1. U četvrtom setu se od starta vodila izjednačena borba, da bi Holandija sredinom seta povela sa 10:8, a posle tajm – auta Srbije sa 11:8.

Izjednačila je Srbija na 12:12, a potom je usledio period igre poen za poen. Povela je Holandija sa 15:13, a Srbija serijom od 6:0, uz sjajne servise Minje Osmajić, preokrenula na 19:15.

Odlično su igrale izabranice Vladimira Vasovića i povele sa 21:16, ali je Holandija smanjila na 21:19, pa je Vasović bio prinuđen da zatraži tajm – aut. Kockarevićeva je smečom povisila na 22:19, a zatim asom na 23:19.

Smanjila je Holandija na 23:20, a Uzelac donela Srbiji meč loptu za finale – 24:20. Holandija je izjednačila na 24:24, a zatim i povela sa 25:24 posle serije 5:0! Pogrešile su Holanađanke na servisu za 25:25, a zatim je Uzelac donela Srbiji petu meč loptu – 26:25.

Izjednačila je Holandija (26:26), a Uzelac donosi 27:26, šestu meč loptu, koju je Srbija realizovala blokom za konačnih 28:26 i trijumf od 3:1 vredan finala Svetskog prvenstva.