Jokić uz tripl-dabl isporučio "osvetu" Bruklinu

Košarkaši Denvera pobedili su kao gosti Bruklin rezultatom 108:102 i tako im se revanširali za poraz pre sedam dana.

MTIzvor: B92
Tanjug/AP Photo/Seth Wenig

Velikog udela u trijumfu imao je i naš Nikola Jokić, koji je ostvario tripl-dabl, upisavši asistenciju koja mu je nedostajal u četvrtoj četvrtini.

Meč je završio sa 22 poena, 17 skokova i 10 dodavanja, uz šut iz igre 9/12, za oko 35 minuta na parketu.

Pored Jokića, raspoloženi su bili Majkl Porter sa 28 poena i devet skokova, odnosno Džamal Marej sa 25 poena i osam asistencija.

Na drugoj strani su se istakli Mikel Bridžis sa 23 poena, Nik Klekston je dodao 19, uz osam skokova, a Kameron Džonson 14 poena i šest uhvaćenih lopti.

Apsolutno dominantan u prvoj četvrtini bio je Džamal Marej, koji je postigao čak 20 poena, ne promašivši niti jednu od četiri trojke.

Jokić, koji je igrao pod temperaturom opet, bio tih na startu i više se isticao asistencijama nego koševima.

Prve poene upisao je tek posle osam minuta, a Nagetsi su vrlo brzo stekli prvu dvocifrenu prednost.

Standardno, na startu druge četvrtine, rezervisti Denvera se nisu baš najbolje pokazali, tako da je Meloun morao da vrati udarne igle.

Sredinom ovog kvartala Jokić je ubrzao, vezao osam poena, čime su i Nagetsi povratili dvocifreno vođstvo.

Dodatno se uključio i Majkl Porter junior, koji je trojkama napravio razliku u vidu +15, koliko je Denver imao na velikoj pauzi.

Bruklin je dobro otvorio treći kvartal, koji je umeo da bude koban po Denver ove sezone, međutim, Nagetsi su održali dobar ritam.

Pre svega zahvaljujući Jokiću, koji u ovom kvartalu plesao u reketu protivnika, delio asistencije, te pod svojim košem sakupljao lopte, a pred poslednjih 12 minuta prišao je na asistenciju od tripl-dabla.

U poslednjoj deonici je do nje i stigao, upisavši novi tripl-dabl, mada je Denver vrlo lako mogao da prokocka ubedljivo vođstvo.

Bruklin je velikom serijom prišao u finišu, ali poraz nije uspeo da spreči – skor Netsa je 39-32.

Sa druge strane, Denver je i dalje prvi na Zapadu sa učinkom 48-24.