Irving na debiju bez Dončića srušio Kliperse VIDEO

Kajri Irving je dobro uzdrmao NBA pozornicu kada je nedavno zatražio trejd iz Bruklina.

Z.K.Izvor: B92

Protekle noći imao je priliku da debituje u dresu Dalasa u pobedi nad Klipersima u gostima od 110:104, i to na kakav način - bio je najbolji pojedinac susreta.

Bilo je to Kajrijevo inspirativno veče tokom kog je za nepunih 37 minuta u igri postigao 24 poena uz četiri skoka i pet asistencija.

Imao je 9/17 u šutu iz igre, 4/8 za tri poena i 2/2 sa linije penala, partija koja prilično obećava i svakako će biti interesantno kako će delovati kada se prva violina Maveriksa, Luka Dončić, vrati na parket.

U odsustvu slovenačkog reprezentativca zbog povrede pete i zgloba stopala, Irving je predvodio Maverikse protiv protivnika koji nije imao kadrovskih problema.

Dalas je odlično otvorio meč, posle prvih 12 minuta imao 16 poena prednosti, da bi na odmor otišao sa 60:52.

Klipersi su se svojski trudili da preokrenu, prišli su na poen zaostatka krajem treće četvrtine, ali su Teksašani predvođeni Irvingom odbili sve napade i trojkom Hardaveja 27 sekundi pre kraja obezbedili trijumf.

U timu Dalasa, Tim Hardavej je postigao 19, Redži Bulok je dodao 18 poena, a Džoš Grin 14.

Kod Klipersa, najefikasniji je bio Norman Pauel sa 24 poena, Terens Man je dodao 21, a Pol Džordž 20 poena.

Na kraju meča, Kajri Irving je dao dres bokserskom šampionu Flojdu Mejvederu koji je sa oduševljenjem pratio zbivanja na terenu.