Rekord karijere Simonsa! VIDEO

Košarkaši Portlanda savladali su Jutu na gostovanju u Solt Lejk Sitiju rezultatom 116:111.

EPA-EFE/JOHN G. MABANGLO SHUTTERSTOCK OUT

Utakmicu je obeležio magični Anferni Simons koji je ostvario poentersi rekord karijere.

Trejlblejzerse drma kriza sa povredama i na raspolaganju za ovaj meč su imali samo devetoricu igrača. To je značilo da će Simons morati na plejmejkera, ali je ovaj nastavio da radi ono što zna najbolje – šutira.

Već na poluvremenu je imao 33 poena i samo su Janis Adetokumbo i Džoel Embid uspeli da postignu više od toga za prvih 24 minuta ove sezone.

Do kraja utakmice je stigao do ličnog rekorda od 45 poena, a trojke je šutirao 7/12. Samo Stef Kari ima više utakmica ove sezone sa sedam ili više pogođenih šuteva za tri. Pored toga je imao i četiri skoka i dve asistencije.

Podršku je imao u vidu visokih igrača. Džerami Grent je dodao 33 poena i pet asistencija, dok je Jusuf Nurkić imao 14 poena i 15 skokova uz četiri asistencije.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Džordan Klarkson sa 26 poena, ali i velikom potrošnjom lopti, dok je 21 dodao Lauri Markanen.

Dve ekipe trenutno drže mesta koja ih vode u plej-in turnir. Juta je osma na Zapadu sa 14 pobeda i 12 poraza, dok je Portlan poziciju ispod sa 12 pobeda i 11 poraza.