Jović solidan u pobedi Majamija

Srpski košarkaš, Nikola Jović, imao je dobre sekvence u pobedi Majamija nad Vašingtonom - 110:107.

Nije tim sa Floride ušao u meč kako je planirano.

Raspoloženi Bil, Porzingis i Kuzma, doneli su dvocifreno vođstvo Vizardsima na kraju prve četvrtine - 38:28.

Majami se preko Dedmona i Martina rezultatski vratio u meč, te na poluvreme otišao sa samo minus tri - 56:59.

Posle treće četvrtine bilo je jasno da ćemo gledati egal utakmicu do samog kraja (85:85).

Dobrim potezima Adebajo je u finišu doneo vođstvo Hitu 108:105, koje će se ispostaviti ključnim u pobedi domaćina.

Najefikasniji u Majamiju bio je upravo Adebajo sa 38 poena i 12 skokova, Martin je dodao 20, dok je Lauri upisao 13 poena.

Bivši igrač Mege, Nikola Jović, postigao je 7 poena uz jedan skok za 14 minuta, koliko ih je proveo na terenu.

Kod Vašintona su se istakli Bredli i Kuzma sa po 28 poena.

Boston je posle pobede nad Sakramentom - 122:104, zadržao prvo mesto na Istoku sa skorom 15:4.

Seltikse je do novog trijumfa vodio dvojac Tejtum - Braun koji je kombinovano postigao 55 poena.

Kod Sakramenta se istakao Foks sa 20 poena, dok je Sabonis dodao 18 uz 10 skokova i šest asistencija.

Novo sjajno izdanje u porazu Detroita imao je Bojan Bogdanović.

Pistonsi su izgubili od Finiksa 108:102, a hrvatski košarkaš je postigao 19 poena uz četiri skoka i tri asistencije.

Detroit je bio bolji tim na terenu sve do treće deonice, kada je domaćin u potpunosti preuzeo kontrolu, te preokrenuo rezultat.

Najzaslužniji za slavlje Sansa bili su Ejton sa 28 poena, Buker sa 21, te Pejn i Bridžis sa 16, odnosno 15 poena.

Ako se po jutru dan poznaje, Bruklin ni ove sezone neće imati većih uspeha.

Netsi su poražni od Indijane sa 128:117, što ih je oborilo na 10. mesto na tabeli.

Posle sjajne prve četvrtine (35:23), kola Bruklina su krenula nizbrdo.

Pejsersi su iz minuta u minut topili zaostatak, da bi u poslednjem kvartalu stigli do preokreta i konačnog trijumfa (40:23).