Zvezda bila blizu čuda – CSKA slavio u neizvesnoj završnici

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi 78:76, u meču četvrtog kola Evrolige.

EPA-EFE/MAXIM SHIPENKOV

Priključite se B92.net ligi na NBA Fantasy

Kod je 805b419173

Posle dve vezane pobede, crveno-beli su poraženi na gostovanju na kojem nikada nisu slavili, iako su vodili tokom čitavog dela meča.

Sada su na skoru 2-2, dok je CSKA sada na 3-1.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Volters sa 16, Kuzmić sa 14, Kalinić sa 11 i Dobrić i Ivanović sa po 10 poena.

CSKA su do pobede predvodili Klajburn sa 18, Šved sa 16, Fojtman sa 12 i sa 11 poena Bolomboj.

Zvezda je dobila prvu četvrtinu, vodila tokom čitave druge i čitave treće četvrtine, ali je pala u poslednjoj deonici.

Krenulo je tvrdo u Moskvi, kao i po običaju na svim utakmicama Crvene zvezde do sada ove sezone, ali su se obe ekipe posle pet minuta košarke oslobodile i gledali smo odličnu košarku.

Evroliga, 4. kolo
CSKA – Crvena zvezda 78:76
(17:21, 25:21, 15:15, 21:19)

Dvorana: Megasport Arena
Sudije: Robert Lotermoser, Amit Balak, Are Haliko

Grafika: Sofascore

CSKA: Lundberg 8, Bolomboj 11, Komenko 0, Uhov 3, Haket 2, Antonov 3, Fojtman 12, Klajburn 18, Kurbanov 5, Šved 16

Crvena zvezda: Lazarević 2, Volters 16, Uskoković 0, Davidovac 2, Mitrović 4, Kalinić 11, Dobrić 10, Holins 5, Simonović 2, Ivanović 10, Kuzmić 14

Sve do same završnice prve četvrtine gledali smo pravu rezultatsku klackalicu, a onda je na scenu stupio Ognjen Dobrić, koji je za dva poena šutirao 3/3.

Doneo je prvu prednost Zvezdi na meču, a posle njegovog polaganja i dvojke iz skraćenog kornera, stiže i trojka Ivanovića za +4.

Posle prve četvrtine je Zvezda imala četiri poena prednosti (21:17), ali se za minut i po CSKA vratio i izjednačio, pa je Radonjić morao da traži tajm-aut.

Nakon jednominutnog odmora, Holins pogađa trojku posle serije driblinga i Kuzmić pogađa iz okreta za +5. Kuzmić je igrao odlično, pošto je pogađao sve, a posle ofanzivnog skoka je imao jednu sjajnu asistenciju za Dobrića i Zvezda je imala +6.

Fojtman i Klajburn vratili su CSKA u igru i ne samo da su izjednačili, već su u poslednjem minutu preokrenuli i imali su tri poena prednosti.

U poslednjoj sekundi prvog poluvremena, Volters uz zvuk sirene pogađa trojku i na odmor se otišlo sa rezultatom 42:42.

Kuzmić nastavlja u istom ritmu i u drugom poluvremenu, pošto vezuje šest poena i donosi Zvezdi najvećih +7, uz pomoć Nejta Voltersa.

Razigrao se i Bolomboj i sa šest vezanih poena vratio CSKA na samo poen zaostatka. Nakon toga, Ivanović trojkom donosi Zvezdi ponovo +4 na tri minuta do kraja treće četvrtine.

Naredna dva minuta nismo videli nijedan poen, pa Klajburn pogađa novu trojku i ponovo je CSKA stigao na poen zaostatka.

Kao što je Volters na -3 pogodio trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, tako je i Šved na +3 za Zvezdu pogodio trojku za izjednačenje, pa se u 4/4 ušlo sa rezultatom 57:57.

Na startu 4/4, CSKA serijom 8:2 dolazi do +6, zahvaljujući trojkama Klajburna i Fojtmana i polaganjem Šveda.

CSKA je održavao prednost, a Zvezda je pokušala da se vrati trojkama i Kalinić je na pet minuta do kraja vratio crveno-bele na četiri poena zaostatka.

Serija se nastavila i na tri i po minuta do kraja je Zvezda preokrenula serijom 9:0.

Ipak, CSKA pravi seriju 7:0 i dolazi do +5 na dva minuta do kraja.

Zvezda nije uspevala da postigne koš, CSKA je održao veliku prednost u završnici i srušio crveno-bele u jednoj veoma zanimljivoj utakmici.

Meč ste mogli da pratite uživo putem našeg LIVE BLOG-a.