Cedevita Olimpija ispustila "dobijeno", "srpski" Virtus izbegao prvi poraz

Košarkaši Virtusa pobedilis u Cedevita Olimpiju posle produžetaka 108:98 u meču Top16 faze Evrokupa u Ljubljani.

MSIzvor: B92

G grupa , Evrokup Top16 faza

Cedevita Olimpija – Virtus 98:108
Sreda
20.45 Burg – Budućnost

Izabranici Saše Đorđevića u Stožicama bili su na korak do prvog poraza u ovom takmičenju ove sezone, ali su kroz dramu "preživeli" u dodatnom vremenu.

Cedevita Olimpija je uspela u drugom poluvremenu da preokrene -14, na minut i po do kraja imala+7, ali joj ni to nije bilo dovoljno, iako je imala mega-raspoloženog Jaku Blažiča sa 29 poena.

Ušlo se u penal završnicu, Miloš Teodosić je držao goste, da bi u poslednjem napadu promašio produžetak, ali opet došao do lopte i prosledio je Marku Belineliju dve sekunde pre kraja.

I Italijan je pogodio.

U dodatnih pet minuta raspucao se Kajl Vims, Teodosić je delio lopte i Virtus je rutinski preokrenuo.

Vims je meč završio sa 25 poena, Belineli je imao 16, a Teodosić 14, uz 12 asistencija.

Kod Cedevite, koja je pobedom mogla da osigura četvrtfinale, pored Blažiča istakli su se Edo Murič sa 18 i Luka Rupnik sa 16.