Sjajni Nedović vodio PAO do pobede posle velikog preokreta

Košarkaši Panatinaikosa savladali su Armani Milano u meču 12. kola Evrolige – 80:77.

Izvor: B92
EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Grafika SofaScore

Milanu je ovo prvi poraz posle tri vezane pobede u Evroligi.

Panatinaikos je konačno uspeo da slavi u gostima, posle četiri vezana poraza.

Milano je daleko bolje otvorio utakmicu.

Imao je +4 posle prve četvrtine i +12 posle prvog poluvremena i u potpunosti su kontrolisali utakmicu.

Vodili su od početka utakmice i prednost su održavali i tokom treće deonice.

Pred poslednjih deset minuta je PAO smanjio na minus šest i u dva navrata je uspeo i da izjednači.

Držao je domaćin prednost, a na dva minuta do kraja Nedović pogađa trojku za minus dva, pa Papapetru pogađa trojku za preokret Panatinaikosa na minut i 12 sekundi do kraja.

Šilds je pogodio za dva na 50 sekundi do kraja, pa Nedović asistira na 40 sekundi do kraja i opet je poveo PAO.

Dilejni je promašio trojku i fauliran je Nedović, ali je pogodio samo jedno bacanje za +2, pred poslednjih 13 sekundi.

Šilds je promašio za dva, pa je Papapetru sa jednim pogođenim bacanjem rešio utakmicu na 3,4 sekunde do kraja.

Nemanja Nedović ubacio je 16 poena i bio najefikasniji na utakmici, a pratili su ga Papapetru sa 14 i Mitoglu sa 13 poena.

Na drugoj strani je Kevin Panter postigao 16 poena.