Bogdan pogađao trojke – Atlanta deklasirala Finiks VIDEO

Košarkaši Atlanta Hoksa ubedljivo su slavili nad Finiks Sansima rezultatom 135:103.

MTIzvor: B92
Tanjug/AP Photo/John Bazemore

Domaći su neočekivano lako pobedili drugu ekipu Istoka, uz dobru partiju srpskog beka Bogdana Bogdanovića.

On je meč završio sa 16 poena, šest asistencija i jednim skokom, a na terenu je proveo 24 minuta. Za tri poena je šutirao 4/6.

Atlanta je vezala tri pobede, dok je Finiks zabeležio prvi poraz posle serije od pet trijumfa.

Zanimljivo, dvojica najefikasnijih na utakmici dolaze iz redova poraženog tima, Buker i Bridžis.

Buker je imao 30 poena i pet asistencija, dok je Bridžis ubacio 18. Niko više kod Sansa nije bio dvocifren, a Kris Pol je bio najbliži sa devet poena.

Od Bogdanovih saigrača istakli su se Kapela sa 18 poena i 10 skokova, Galinari sa 16 poena, pet skokova i četiri asistencije, odnosno Vilijams i Jang sa po 16 poena. Tre je imao i 12 asistencija.

Finiks je konkurentan bio dve i po četvrtine, da bi negde od kraja trećeg kvartala Atlanta pojačala i stekla nedostižnu prednost.