Fildelfija dobila Dalas – Bobi dobar u skoku, Dončić stao na 19 poena

Košarkaši Filadelfije savladali su Dalas sa 111:97 i tako zadržali čelnu poziciju na Istoku.

Z.K.

Bila je to druga uzastopna pobeda Siksersa, i četvrta u poslednjih pet mečeva, dok je ekipi iz Teksasa ovo bio 16. poraz u sezoni.

Džoel Embid je još jednom bio dominantna figura u pobedničkoj ekipi, susret je završio sa 23 poena, devet uhvaćenih lopti, četiri asistencije i dve ukradene lopte.

Prva četvrrtina bila je izjednačena, Filadelfija je posle dvanaest minuta bila na poen prednosti (23:22).

Ključnu prednost stekla u drugoj četvrtini koju je dobila sa 15 poena razlike pa se na odmor otišlo da 59:43.

Dalas do kraja nije uspeo da izbriše minus, Fildalefija je održavala prednost i maksimalno je imala 26 poena razlike, sredinom poslednje četvrtine (102:76).

Grafika: Sofascore

Pored Embida, u timu Filadelfije po 15 poena postigli su Set Kari i Ben Simons, dok je Dvajt Hauard postigao poen manje.

Luka Dončić je bio najefikasniji u timu Dalasa sa 19 poena, tri skoka i četiri asistencije.

Boban Marjanović je za nepunih 17 minuta postigao sedam poena uz čak 12 skokova (osam defanzivnih) i jednu blokadu.

Denver naredni meč u noći između subote i nedelje gostuje Oklahomi, dok će Filadelfija biti domaćin Klivlendu.