Dončić i Marjanović nemoćni protiv Klipersa i zahuktalog Hrvata VIDEO

Košarkaši Los Anđeles Klipersa pobedili su Dalas Maverikse rezultatom 126:111 i dodatno se "odlepili" od Denvera na drugom mestu Zapada.

Hjuston – Lejkers 113:97

Dalas je pretrpeo treći poraz u četiri meča u Orlandovom "mehuru", ali ostao na i sigurnoj sedmoj poziciji tabele.

Srpski as Boban Marjanović dobio je svega pet i po minuta na parketu i za to vreme postigao dva poena (1/2 iz igre), uhvatio četiri skoka i lupio jednu blokadu.

U prvom poluvremenu utakmice viđen je veliki egal i rezultatska "klackalica" u pravom smislu te reči.

Ekipa Doka Riversa je uspela da napravi prevagu početkom drugog poluvremena, te da dođe i do dvocifrene prednosti.

Dalas je uspeo da to nadoknadi i da odđe do egala (101:101) sredinom poslednjeg kvartala, ali u tom naletu istrošio "gorivo" i do kraja meča nije imao više šta da pokaže.

Najefikasniji kod pobednika bio je Kavaj Lenard sa 29 poena, šest skokova i pet asistencija. Pol Džordž je imao 24 poena, sedam skokova i šest asistencija, a sve je iznenadio mladi Hrvat Ivica Zubac sa 21 poenom (10/10 iz igre) i 15 skokova.

Na drugoj strani istakli su se Kristaps Porzignis sa 30 poena, devet skokova i pet asistencija i Luka Dončić sa 29 poena i šest uspešnih proigravanja saigrača.