Boban ponovo bez minuta, dabl-dabl Dončića

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Oklahoma Siti Tander na gostovanju rezultatom 107:97.

LN
AP Photo/Kyle Phillips

Maveriksi su iskoristili to što je Kris Pol propustio prvi meč u sezoni, iz "ličnih razloga".

Srpski centar Boban Marjanović ponovo nije dobio nijedan minut od trenera Rika Karlajla.

Juta – Hjuston 117:126

Mavsi su na poluvreme otišli sa dvocifrenom prednošću, ubrzo je povećali na +16 u nastavku, a zadržali krajem treće četvrtine.

Oklahoma do kraja meča nije imala nikakve šanse.

Luka Dončić je ponovo bio odličan sa 29 poena (10/24), 11 skokova i pet asistencija. Tim Hardavej ga je pratio sa 15 poena, dok su po 14 ubacili Delon Rajt i Kristaps Porzingis.

Denis Šruder je bio najpotentniji kod domaćina sa 21 poenom, sedam skokova i šest asistencija, a istakao se i Šej Gildžus-Aleksander sa 16 poena i 11 uhvaćenih lopti.