Gudurić jedini bez minuta, Memfis grabi ka plej-ofu!

Košarkaši Memfis Grizlisa savladali su kod kuće Klivlend Kavalirsa sa 113:109 i tako ponovo istakli kandidaturu za plej-of.

MTIzvor: B92
Photo by Michael Reaves/Getty Images

Meč LA Klipersa i Nju Orleansa možete gledati na O2 televiziji u subotu od 21.30.

Ovo je njihov šesti uzastopni trijumf, dok srpski košarkaš Marko Gudurić ponovo nije izlazio na parket, već je čitav meč proveo na klupi za rezerve.

Bivši bek Crvene zvezde ove godine je odigrao samo dve utakmice, protiv LA Klipersa i Golden Stejt Voriorsa, kada nije uspevao da se upiše u strelce za oko dva i po minuta provedenih na terenu.

Grizlise je do trijumfa nad Kavalirsima predvodio Dilon Bruks sa 26 poena, Dža Morent je ubacio 16, a Brendon Klark 15 poena.

Dalas – Portland 120:112

Kod gostiju najefikasniji je bio Kolin Sekston sa 28 poena, a pratili su ga Kevin lav sa 19, odnosno Leri Nens sa 16 poena.

Oni su se pokazali kao ozbiljan protivnik na ovom meču, a na poluvremenu su čak imali i +2.

U trećem kvartalu Memfis je ipak uspeo da prelomi meč i rezultat preokrene u svoju korist, pa su +12 pred poslednju četvrtinu uspešno sačuvali.

Memfis naredni duel igra protiv Nju Orleansa, dok se Klivlend sastaje sa Čikagom.