Nezapamćena drama u Nemačkoj: HSV ostao bez Bundeslige u 99. minutu

Fudbaleri Hajdenhajma osvojili su "Cvajtu" i u narednoj sezoni će igrati u elitnom rangu nemačkog fudbala.

U poslednjem kolu na gostovanju Regensburgu im je bila potrebna pobeda ne za tituli, već za generalno direktan plasman u Bundesligu, a do nje su došli nakon velike drame.

Do 93. minuta su gubili rezultatom 2:1, ali su u nezapamćenom trileru uspeli da preokrenu i ne samo da ostvare direktan plasman nego i da osvoje titulu.

Ništa nije takav scenario nagoveštavao, s obzirom na to da su mreže mirovale sve do 51. minuta kada je Ovusu doneo prednost domaćinu, a potom je šest minuta kasnije duplirao.

Već tada su mnogi otpisali Hajdenhajm, ali nadu je doneo autogol Salera samo minut nakon drugog gola Regensburga.

Taj rezultat je bio na snazi sve do pomenutog 93. minuta kada je na scenu stupio heroj Jan-Niklas Bestekoji je najpre sa bele tačke izjednačio, a potom u 99. minutu asistirao Timu Kleindehastu za pobednički gol.

Ovaj gol je najviše pogodio Hamburgera koji je slavio na gostovanju Sandhausenu rezultatom 1:0, ali će kroz baraž morati da traži svoje mesto nazad u Bundesligi. Tamo će im rival biti Štutgart.