Fiorentina pokorila i "Meacu"

Fudbaleri Fiorentine napravili su iznenađenje i pobedili Inter kao gosti (1:0), u meču 28. kola Serije A.

MTIzvor: B92
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Jedini gol na utakmici viđen je u 53. minutu, a postigao ga je Đakomo Bonaventura.

Posle jednog kornera, Kabral je šutirao glavom, Onana odbranio, ali je lopta stigla pravo do Bonaventure koji je bio neumoljiv.

U redovima Viole, Nikola Milenković je igrao drugo poluvreme, Aleksa Terzić je presedeo meč na klupi, dok je Luka Jović bio van protokola zbog povrede.

Oba tima imala su svoje šanse na ovom susretu, a čini se da ih je više bilo u prvom poluvremenu.

Fiorentina je najbliža golu bila u 14. minutu, kada je Onana zaustavio Kastrovilija, dok je na drugoj strani uglavnom pretio Lukaku, tragičar na ovom susretu.

Inter je u 59. minutu pogodio stativu preko Barele i to je bila najbolja prilika za domaće da stignu makar do boda ove večeri.

Viola je ostvarila peti uzastopni trijumf i trenutno je osma na tabeli sa 40 bodova, dok je Inter, kome je ovo treći poraz u nizu, treći sa 50 poena.