Bez golova u Baskiji – Maksimović igrao, Mitrović nije

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Hetafea odigrali su u Bilbau nerešeno 0:0, u meču 27. kola španske Primere.

EPA-EFE/Javier Zorrilla

Baskijci su bili konkretniji, imali više šansi, ali nisu mogli do pogotka, baš kao ni gosti iz predgrađa Madrida.

Bilbao je najbliži golu bio u 15. minutu, kada je Juri Berkiče šutirao glavom posle kornera, dok je Hetafe u 34. minutu najozbiljnije pripretio preko Omara Alderetea.

Do 72. minuta na terenu za goste nastupao je naš Nemanja Maksimović, dok je na klupi ostao Stefan Mitrović.

Atletik je sedmi na tabeli sa 37 poena, a Hetafe je na 13. poziciji sa 30 bodova.

U narednom kolu Atletik Bilbao će gostovati Espanjolu, dok će Hetafe gostovati Real Sosijedadu.