Arsenal ne posustaje, dva gola Žezusa u pobedi nad Lidsom VIDEO

Fudbaleri Arsenala u petoj brzini hitaju ka tituli u Premijer ligi.

Z.K.Izvor: B92

Izabranici Mikela Artete upisali su nova tri boda pošto su u 29. kolu pred svojim navijačima pobedili ekipu Lidsa sa 4:1 (1:0).

Nije ih omela ni ubedljiva pobeda Mančester sitija protiv Liverpula (4:1), mirno su odradili svoj posao i zadržali osam bodova prednostu u odnosu na "građane" doduše uz meč više.

Arsenal je poveo posle penala koji je skrivio Luk Ajling.

Gabrijel Žezus je bio u tom 35. minutu siguran sa bele tačke za 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvreme, u 47. minutu, Ben Vajt je posle odličnog centaršuta Gabrijela Martinelija povisio na 2:0.

Pobeda je bila "overena" osam minuta kasnije i to prelepim golom Gabrijela Žezusa na asistenciju leandra Trosara.

Lids je u 76. minutu preko Rasmusa Kristensena smanjio na 3:1, ali je Arsenal uspeo da postigne još jedan gol.

U 84. minutu posle dodavanja Martina Edegora mrežu Lidsa zatresao je i iskusni Granit Džaka.

Fulam je bez Aleksandra Mitrovića u timu poražen na gostovanju Bornmutu, 2:1.

Iako su gosti iz Londona na poluvremenu imali prednost koju im je doneo Andreas Pereira u 16. minutu, sve se okrenulo.

Markus Tavernije u 50. i Dominik Solanke u 79. minutu doneli su trijumf "trešnjicama".

Kristal Palas je golom Matete u petom minutu nadoknade pobedio Lester sa 2:1, dok su Notingem Forest i Vulverhempton odigrali nerešeno, 1:1.

Brajton je bio na ivici poraza kod kuće od Brentforda, ali je posle penala u 90. minutu stigao do 3:3 i tako osvojio bod.