Leverkuzen gurnuo Šalke ka ambisu, težak poraz Lajpciga

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena slavili su kao gosti protiv Šalkea rezultatom 3:0, u okviru 26. kola Bundeslige.

MTIzvor: B92
Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Popularni "farmaceuti" su do trijumfa u Gelzenkirhenu stigli golovima u drugom poluvremenu utakmice.

Mrežu domaćih načeo je Frimpong u 50. da bi 11 minuta kasnije Virc povisio vođstvo Leverkuzena.

Tačku na ovaj susret u duelu timova, koji su nekada bili u samom vrhu nemačkog fudbala, stavio je Azmun u drugom minutu nadoknade.

Leverkuzen je zabeležio četvrtu uzastopnu pobedu i sada je sedmi na tabeli sa 40 bodova, koliko ima i Majnc.

Šalke je u velikom problemu, pošto je pretposlednji sa 21 bodom, jednim više od Štutgarta i jednim manje od Herte i Hofenhajma.

Nad spomenutim Štutgartom, pobedu identičnim rezultatom (3:0) ostvario je Union, takođe golovima u drugom delu susreta.

Pogađali su Beker u 51, Berens u 65, odnosno Haraguči u 68. minutu, s tim da je ovaj poslednji bio u pitanju autogol.

Kolo Muani 22p – Asano 14

Neočekivano laku pobedu na gostovanju kod Lajpciga ostvario je Majnc, rezultatom 3:0.

Gosti su do vođstva stigli već u devetom minutu, preko Ingvartsena, Ajork je u 57. duplirao, a pobedu zapečatio Kor u 67. minutu utakmice.

Lajpcig je peti na tabeli sa 45 bodova, dva manje od Frajburga koji je u zoni Lige šampiona, a za ovo im je treći poraz na poslednja četiri meča.

Majnc je u odličnoj formi, ima 40 bodova i popeo se na osmo mesto Bundeslige.

Frajburg i Herta su remizirali rezultatom 1:1, a i na ovoj utakmici svi golovi su postignuti u nastavku.

Grifo je doneo domaćima prednost, da bi bod gostima iz prestonice obezbedio Ngankam u 77. minutu.

Bodove su podelili Volfsburg i Augzburg (2:2), a domaći su nadoknadi zaostatak od 0:2.

Autogol Arnolda u drugom i pogodak Beriše u 32. doneli su Augzburg vođstvo, a da stvar bude gora za Volfsburg Arnold je u 21. minutu promašio penal.

Ipak, u samom finišu, preko Valšmita u 83. minutu, odnosno Nmeke u šestom nadoknade, domaći su osvojili bod.