Crvena zvezda - Mladost GAT 4:2 (2:2)
Strelci: Katai u 18, 90, Kanga 45+4p, Rakonjac 83 - Vidakov 11, 33
Stadion: "Rajko Mitić".
Sudija: Stefan Jeknić

U susretu 28. kola Superlige Srbije na stadionu "Rajko Mitić" pobedili su Mladost GAT sa 4:2 (2:2).

Tako su se posle remija sa Napretkom pre dve nedelje, vratili na stazu pobeda, dok gostima ostaje grčevita borba za opstanak.

Nije bilo lako igračima šampiona - Mladost GAT je dugo odolevala, odigrala je veoma čvrsto, dva puta je stizala do vođstva, ali na kraju nije izdržala.

Ivanić je otvorio meč prilikom u devetom minutu, imao je zicer, a kazna je stigla dva minuta kasnije.

Na asistenciju Babića, MIlanu Vidakovu nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu za 0:1.

Imali su crveno-beli veliku sreću što tri minuta kasnije posle sjajnog udarca Saše Markovića nije bilo 0:2.

Gađao je sa 15 metara, Vasiljević je samo pogledom ispratio loptu koja se od stative odbila u polje.

Ipak, u 18. minutu posle gledanja VAR snimka i situacije da li je Aleksandar Pešić bio u ofsajdu, šampion je izjednačio.

Aleksandar Katai je na drugoj stativi uklizao i sproveo loptu u mrežu za 1:1.

Imala je Crvena zvezda solidne prilike i 27. i 29. minutu preko Mitrovića i Ivanića, da bi gosti iz Novog Sada ponovo stigli do gola.

I to u 33. minutu, na asistenciju Markovića, Milan Vidakov je sve odlično uradio, zaobišao Vasiljevića i postigao drugi gol na susretu.

Međutim, nije imao sreće kada ga je posle igranja rukom u nadoknadi vremena, lopta pogodila u ruku.

Sudija Jeknić je posle gledanja VAR snimka pokazao na penal, a siguran realizator za 2:2 bio je Gelor Kanga.

Crvena zvezda: Vasiljević, Eraković, Leković (od 46. Vigo), Dragović, Rodić, Kangva, Ivanić (od 90+1 N. Mituljikić), Mitrović )od 46. Bukari), Kanga (od 90+1 Mijailović), Katai, Pešić (od 78. Rakonjac).

Mladost GAT: Knežević, Janković, Tanasijević, Ćosić, Ilić, Denić (od 88. Milić), Jočić, Bjeloš, Marković (od 78. Hakman), Vidakov (od 49. Kristijan), Babić.

Pokušao je trener Crvene zvezde Miloš Milojević sa dve izmene u poluvremenu, uvek je Viga i Bukarija i prešao da igra sa četvoricom u poslednjoj liniji.

Međutim, gosti su se prilično dobro držali.

Pokušavali su igrači domaćeg tima da iznenade golmana Kneževića udarcima sa distance, ali nisu bili dovoljno precizni.

Katai je u 73. minutu imao odličnu priliku, ali je Knežević sjajnom intervencijom odbranio njegov udarac iz blizine.

I tako sve do 83. minuta kada je posle šestog kornera za domaći tim, koji je izveo Kanga, rezervista Marko Rakonjac odlučio pobednika.

Bio je na pravom mestu i iz peterca loptu poslao iza leđa Kneževića za 3:2.

I nije to bilo sve, u 90. minutu na dodavanje Bukarija, Aleksandar Katai se još jednom upisao u strelce za konačnih 4:2.

Sve detalje sa meča na stadionu "Rajko Mitić" mogli ste da pratite uz naš LIVE BLOG.