Italija sigurna protiv Malte, minimalac Finske

Fudbaleri Italije pobedili su Maltu 2:0 (2:0) na gostvanju u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Izvor: B92

"Azuri" su posle poraza od Engleske na startu kvalifikacija, uspeli da zabeleže prvi trijumf u grupi C, dok Maltežani ne znaju za pobedu posle dva kola.

Italijani su pitanje pobednika rešili u prvih 45 minuta, kada su rivalu spakovali dva gola u intervalu od 12 minuta.

Igrao se 15. minut kada je Italija povela, kada je Sandro Tonali izveo korner, a Mateo Retegi bio je najbolji u skoku, loptu je zahvatio glavom, a ona se od prečke odbila u mrežu.

Već u 27. minutu golman Malte morao da je vadi loptu drugi put iz gola, jer posle udarca Matea Pesine nije bilo odbrane.

Ranije u ovoj grupi Engleska je bila bolja od Ukrajine 2:0.

Minimalnu pobedu zabležila je reprezentacija Finske, koja je kao gost pobedila Severnu Irsku 1:0 u grupi H.

Strelac jedinog gola bio je Bendžamin Kelman u 28. minutu.

U ovoj grupi vodeći su fudbaleri Slovenije, koji su ranije tokom nedelje pobedili San Marino 2:0 (0:0).