Rajković odbranio penal Asensiju, Real poražen od Majorke VIDEO

Fudbaleri Reala doživeli su i drugi poraz u La Ligi od početka godine, a veliki doprinos tome dao je i golman Majorke Predrag Rajković.

Z.K.Izvor: B92

Drugoplasirani tim u La Ligi je poražen na gostovanju Majorki sa 1:0 (1:0).

To je treći poraz ekipe Karla Ančelotija od starta sezone i ujedno velika prilika za Barselonu da eventualnom pobedom odmakne rivalu na osam bodova prednosti.

Najavljivao je Karlo Ančeloti da posle pobede nad Valensijom od 2:0 neće moći da računa na Edera Militaoa i Karima Benzemu i tako je i bilo.

Mučili su se igrači kraljevskog kluba da stvore ozbiljne prilike, gotovo celo prvo poluvreme nisu uradili ništa, a iz jedine ozbiljnije situacije primili su gol.

Igrao se 13. minut kada je posle centaršuta sa leve strane, loptu glavom zahvatio Naćo Fernandes i postigao autogol, lopta je završila u levom gornjem uglu gola Madriđana.

U nastavku, u 58. minutu sudija je dosudio penal za Real pošto je golman Predrag Rajković skrivio prekršaj, oborio je pred golom Vinisijusa Žuniora.

Međutim, Rajković se momentalno iskupio za to, pročitao je gde će šutiratio Marko Asensio i odbranio mu udarac.

Real je pokušavao do kraja da stigne makar do boda, sudija je produžio meč osam minuta, ali bez uspeha.

U narednom kolu Real 15. februara dočekuje ekipu Elčea, dok Majorka 11. februara gostuje Sevilji.