Rašford dominira – Junajted overio finale Liga kupa VIDEO

Fudbaleri Mančester junajteda igraće u finalu Liga kupa Engleske.

Z.K.Izvor: B92

Junajted je u revanšu na svom stadionu pobedio ekipu Notingem Foresta, 2:0 (0:0) i tako posle pobede na strani od 3:0 lagano završio posao.

Klub sa Old Traforda će tako posle šest godina imati priliku da osvoji trofej, a protivnik 26. februara na Vembliju biće mu Njukasl.

Izabranici Erika ten Haga su još jednom pokazali da su sjajni kod kuće, bio im je ovo 15. trijumf u svim takmičenjima kao domaćinu u ovoj sezoni.

Holanđanin nije želeo ništa da rizikuje, poslao je jak tim na teren, ali je sve bilo gotovo u nastavku, posle 60. minuta kada je izvršio trostruku izmenu i uveo Rašforda, Marsijala i povratnika Džejdona Sanča, koji je zaigrao prvi put još od oktobra.

Junajted je poveo u 73. minutu, strelac je posle odbijene lopte i šuta Rašforda, bio Antoni Marsijal.

Rašford je bio asistent kod drugog gola, tri minuta kasnije, Brazilac Fred sa dva metra od gola nije mogao da promaši.