Španski "fenjeraš" dao četiri gola Junajtedu

Fudbaleri Kadisa pobedili su u prijateljskom meču Mančester junajted sa 4:2 (2:1).

Z.K.Izvor: B92

Ekspedicija engleskog kluba već nekoliko dana je na jugu Španije, gde se igrači koji nisu na Mundijalu, uz one iz rezervnog tima i omladonskog pogona, priprema za nastavak sezone.

Erik ten Hag je na teren izveo niz golobradih igrača, pojačanih sa nekoliko seniora, golmanom Martinom Dubravkom, Skotom Mektominijem, Viktorom Lindelofom i Antonijem Marsijalom.

Bila je to prilika da Holanđanin na delu vidi talentovane igrače iz klupske akademije, ali je Kadis od početka bio bolji i zasluženo pobedio.

Španci su veoma rano lako postigli dva gola, a strelci su bili Karlos Garsija u osmom i Čoko Lozano u 13. minutu.

Junajted je u 21. minutu smanjio iz penala preko Antonija Marsijala.

Talentovani Kobi Maino je izjednačio u 48. minutu na 2:2, ali je Kadis postigao još dva gola, preko Rubena Sobrina u 57. i Tomasa Alarkona u 77. mintu za konačnih 4:2.

Mančester junajted će pre povratka u Englesku odigrati još jedan meč, u subotu 10. decembra protiv Betisa od 18 časova.