Azerbejdžan pobedio Kazahstan, remi Slovačke i Belorusije

Fudbaleri Azerbejdžana pobedili su na svom terenu Kazahstan sa 3:0, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe 3 Divizije C Lige nacija.

Izvor: B92, Beta

Strelci za Azerbejdžan bili su Aleksandr Maročkin autogol u 66, Filip Ozobić u 74. i Anatoli Nurijev u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Kazahstan je od 36. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je drugi žuti karton dobio Nurali Alip.

U istom terminu, u istoj grupi, Slovačka i Belorusija su u Bačkoj Topoli odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Belorusija golom Ivana Bakhara u 45. minutu, da bi izjednačenje Slovačkoj doneo Adam Zrelak pogotkom u 65. minutu.

Kazahstan je takmičenje završio kao prvi u grupi sa 13 bodova, Azerbejdžan je drugi sa 10, Slovačka treća sa sedam, a Belorusija je na poslednjem, četvrtom mestu sa tri boda.

I pre poslednjeg kola, Kazahstan je izborio plasman u Diviziju B Lige nacija, dok će Belorusija kao poslednja u grupi sledeći ciklus Lige nacija igrati u Diviziji D.