Raspadori srušio Engleze, BiH čuva prvo mesto

Iza nas je izuzetno uzbudljivo peto kolo Lige nacija koje su obeležile pobede Italije nad Engleskom, kao i Mađarske nad Nemačkom.

Italijani su pogotkom u 68. minutu stigli do pobede protiv Engleske.

Sjajno je Bonući uposlio Raspadorija, koji nije imao problema da matira golmana Poupa.

Prvo poluvreme nije bilo obeleženo uzbuđenjima, za razliku od drugog gde smo imali par konkretnih prilika na obe strane.

Englezi su neposredno posle primljenog gola mogli da poravnaju rezultat preko Kejna, ali je njegov udarac zaustavio Donaruma.

Italija se sada nalazi na drugom mestu grupe A sa osam bodova, dok je Engleska sa samo dva boda najozbiljniji kandidat da ispadne u B diviziju.

Bosna i Hercegovina je stigla do važnog trijumfa protiv selekcije Crne Gore - 1:0.

Mrežu Crnogoraca "načeo" je Ermedin Demirović u 34. minutu, ali je posle intervencije VAR-a njegov pogodak poništen.

Samo 12 minuta kasnije, isti igrač je iskoristio sjajnu loptu Džeka i matirao Mijatovića za konačnih - 1:0.

Bosna i Hercegovina je lider u grupi B sa 12 bodova, dok je Crna Gora drugoplasirana sa 7.

Finska i Rumunija su podelili bodove - 1:1.

Domaćin je u 12. minutu poveo preko Tima Pukija, a rezultat se nije menjao do kraja prvog poluvremena.

Posle sedam minuta igre u nastavku Tanase je iskoristio dobru loptu Bancua i tako poravnao rezultat.

Mreže u Finskoj su mirovale do kraja meča, što je rezultovalo podelom bodova.

Standings provided by SofaScore

Bugarska je rutinski savladala Gibraltar sa 6:1 i tako opravdala ulogu favorita.

Antov je u 23. minutu na asistenciju Filipa doneo prednost svom timu, ali samo tri minuta kasnije Kipolina uspeva da izjednači rezultat.

Oporavak od "hladnog tuša" za domaće započet je golom Despodova u 36. minutu, a Kirilov, Stefanov i Petkov samo su učinili da trijumf bude ubedljiviji.

Bugari zauzimaju treću poziciju u grupi C sa šest bodova, dok je selekcija Gibraltara ubedljivo poslednja sa samo jednim bodom.